Продовжується обговорення змін у законопроекті «Про працю»

Просмотров: 295
20 января 2020 11:40
Продовжується обговорення змін у законопроекті «Про працю» фото

В Україні лише 50% працездатних громадян працюють легально. Тому в рамках нового законопроєкту «Про працю», розробленого в рамках комплексної реформи зайнятості в Україні, це зростання кількості офіційних робочих місць з вищою оплатою, простіше працевлаштування та комфортні умови роботи.

В країні зберігається високий запит на офіційні робочі місця, які цілком реально створити після ухвалення законопроєкту. Законопроект має на меті вивести трудові відносини у легальну площину. Повідомляє облдержадміністрація.

− Ми плануємо до 2024 року створити додатковий 1 млн легальних робочих місць. За ці 5 років розраховуємо скоротити рівень безробіття майже вдвічі - до 5%. Держава має допомагати людям легше та швидше знаходити роботу - не за чотири місяці, як це відбувається зараз, а до двох. Українці вже давно заслуговують на достойний заробіток та комфортні умови праці - настав час зробити це разом, − зазначив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

До основних нововведень законопроекту входить: 

  • перехід на виключно письмову форму фіксації трудових відносин;
  • запровадження 7 видів трудових договорів, а також гнучкого режиму роботи, що сприятиме легалізації сучасних умов співпраці, як-то фрілансу, дистанційної роботи та інших;
  • запровадження матеріальної компенсації в розмірі від 1 до 6 зарплат в разі звільнення працівника за бажанням роботодавця замість існуючих прецедентів надуманого вивільнення працівників без жодних фінансових компенсацій. 

Законопроєкт спрямовує нововведення на захист прав працівників: 

  • права вагітних та тих, хто знаходиться у відпустці по догляду за дитиною – залишаються і будуть захищені;
  • можливості людей з інвалідністю та пенсіонерів розширюються. Вони зможуть працювати дистанційно або за гнучким графіком, отримати легальне працевлаштування та соціальні гарантії, а також страховий стаж для пенсії;
  •  молодь отримує можливість працювати легально завдяки застосуванню учнівських трудових договорів; 
  • права щодо відпусток та лікарняних зберігаються;
  • зберігається тривалість робочого тижня у 40 годин;
  •  трудовий стаж зберігається, він нікуди не зникне через застосування електронної форми трудових книжок; 
  • профспілки залишаються і надалі будуть працювати. 

Публічні обговорення законопроєкту триватимуть і надалі у форматі пресзаходів, а також  зустрічей з представниками профільних професійних асоціацій, роботодавців та профільних експертів. 

Имя:
Ваш комментарий:

Леонид
20 января 2020 г. (14:46)

Очень много недоработок я надеюсь что хоть в этом законопроекте учтут мнение специалистов.


Похожие новости:
Последние новости: