В регіони розподілили препарат для лікування туберкульозу

Просмотров: 329
19 января 2020 18:00
В регіони розподілили препарат для лікування туберкульозу фото

З початку року розпочалися поставки в усі регіони країни високоефективного протитуберкульозного препарату Deltyba (деламанід), який критично важливий для комплексного лікування пацієнтів зі мають стійкість до протитуберкульозних препаратів.

9 cічня 2020 року перша частина з 1 617 курсів препарату надійшла в Україну.

На замовлення МОЗ України деламанід вперше було закуплено Програмою розвитку ООН за кошти державного бюджету 2018 року – 4 851 курсів. Така кількість препарату забезпечує повну потребу в препараті всім пацієнтам з лікарсько-стійким туберкульозом в Україні.

Деламанід – пригнічує синтез клітинної стінки мікобактерії туберкульозу та має високу активність проти внутрішньоклітинних мікобактерій туберкульозу в макрофагах, володіє стерилізучою та бактерицидною дією на мікобактерії туберкульозу.

В Україні препарат зареєстрований відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 30 січня 2019 року № 231.

В 2018 році в Україні було зареєстровано 6336 випадків мультирезистентного туберкульозу та 1204 випадків туберкульозу із розширеною резистентністю, за 1-е півріччя 2019 року відповідно: 1539 та 280.

Нагадаємо, що туберкульоз – це інфекційне бактеріальне захворювання, викликане мікобактерією туберкульозу. Вона найчастіше вражає легені. Рідше нирки або спинний мозок. Шлях передачі: повітряно-крапельний, коли уражена людина кашляє чи чхає. Лише легенева, відкрита форма туберкульозу є заразною. 

Симптоми туберкульозу можуть бути непомітними, тому часто люди звертаються до лікаря на пізніх стадіях хвороби. Це, у свою чергу, призводить до подовження терміну лікування. Також можуть виникнути ускладнення. 

Один хворий на туберкульоз, який не знає про свій діагноз і не отримує лікування, може за рік заразити близько 10-15 людей. Тому важливо, щоб люди при перших проявах симптомів туберкульозу зверталися до свого сімейного лікаря:

·      кашель, який не припиняється понад 2 тижні

·      різке схуднення

·      нічна пітливість

·      слабкість.  

Симптоми активної форми ТБ: кашель з мокротинням, інколи з кров'ю, біль у грудях, втрата ваги, нічна пітливість, підвищена температура. 

Джерело: moz.gov.ua

 

Имя:
Ваш комментарий:

Коля
20 января 2020 г. (14:41)

Хорошая новость.


Похожие новости:
Последние новости: