Які зміни очікують на запоріжців у зв’язку з другим етапом медичної реформи

Просмотров: 267
17 января 2020 12:20
Які зміни очікують на запоріжців у зв’язку з другим етапом медичної реформи  фото

На Запоріжжі майже 80% спеціалізованих медичних закладів перетворилися на некомерційні комунальні підприємства. Зареєстровано в Електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) — близько 90%, підключено до Медичних інформаційних систем (МІС) — понад 92%.

Всього до контрактування з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) вже готові понад 70% спеціалізованих медичних закладів Запорізької області. Про це йшлося у Запоріжжі під час наради з підготовки до укладення договору з НСЗУ в рамках впровадження програми медичних гарантій з 2020-го року.

Фахівці наголосили, що всі спеціалізовані медичні заклади у Запорізькій області мають бути готові до контрактування з НСЗУ до 31-го січня 2020-го року. Це — умова, за якою ці заклади з 1-го квітня отримають державні кошти за Програмою медичних гарантій. Державної субвенції на фінансування закладів спеціалізованої медичної допомоги з ІІ кварталу 2020-го року не передбачено.

— Субвенцію для спеціалізованої медичної допомоги у 2020-му році не передбачено, тож заклади регіону повинні вже сьогодні автономізуватися, комп’ютеризуватися та підключитися до електронної системи охорони здоров’я. Виклик у цьому році — підготовка до нової моделі фінансування на рівні спеціалізованої медицини. Загальна готовність спеціалізованих медичних закладів Запорізької області до контрактування з НСЗУ (за показниками автономізація, комп’ютеризація та підключення до ЕСОЗ) — близько 72%. Це — 7 місце серед всіх регіонів України, — розповіла директорка Східного міжрегіонального департаменту НСЗУ Наталія Будяк.

Заклади повинні будуть законтрактуватися з національною службою здоров’я.

— Трансформація системи відбувається в інтересах пацієнта. Саме пацієнт з його потребами та інтересами повинен бути в центрі системи охорони здоров’я. З 1-го квітня у повному обсязі запрацює Програма медичних гарантій — перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно. Щоб скористатися цим переліком, пацієнт повинен зробити кілька простих кроків: укласти декларацію з лікарем первинки, отримувати направлення на наступні рівні допомоги. Екстрена допомога буде надана всім, — розповіла директорка Департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко.

Що пацієнт отримає в 2020-му році?

1. Вісім видів медичної допомоги.

2. НСЗУ з МОЗ напрацювали пріоритетні напрямки:

- лікування інфарктів та інсультів;

- допомога при пологах;

- рання діагностика онкологічних захворювань.

Як повідомили на нараді, в Україні населення найбільше потерпає від серцево-судинних захворювань та онкології. Зазначалося, що найбільша смертність або інвалідність відбувається саме від серцево-судинних захворювань. На другому місці — смертність від онкологічних захворювань. Майже 20 тис. дітей народжуються передчасно та потребують допомоги.

Також спеціалісти відповіли на деякі запитання та, зокрема, зазначили, що якщо людина хоче отримувати безкоштовне лікування, то вона має укласти декларацію та брати направлення до вузького спеціаліста у свого сімейного лікаря. Також кожен може одразу піти до вузького спеціаліста, але доведеться платити за прийом.

Якщо людина, наприклад, уклала угоду з лікарем у Запоріжжі, а тимчасово проживає у Києві, вона може переукласти угоду з лікарем у Києві. Коли повернеться назад у Запоріжжя, знову переукладе угоду за місцем проживання.

Ситуація в ОТГ

Система первинної та вторинної медичної ланки майже однакова. Але, згідно закону «Про місцеве самоврядування», саме на місцевій владі як власнику лікарень лежить відповідальність за медичне обслуговування людей, які мешкають на їхній території. Саме вони мають прийняти рішення, де буде лікарня екстреної допомоги, які послуги вони надаватимуть і тощо.

Якщо місцева влада вирішила, що потрібно залишити певне відділення або змінити його профіль, вона може це зробити самостійно.

— Наприклад, в Одеській області є район, де всього на рік приймають 86 пологів. Якщо кількість пологів у лікарні менша ніж 250 пологів на рік, це означає, що у медичного персоналу немає достатньої кваліфікації. Як правило, у такому пологовому будинку ускладнення у 40% породілль. Утримання цього пологового будинку для держави не є вигідним, бо на таку лікарню витрачається трохи більше 12 тис. грн на одну пацієнтку. В той час, коли у Полтавській лікарні в рік приймають 500 пологів. Там фінансування 5 500 грн на одну пацієнтку, — розповіла про мотиви оптимізації Тетяна Бойко.

Тільки цифри

За словами Наталії Будяк, у Запорізькій області вже автономізовано майже 80% закладів «вторинки». З них комп'ютеризовано — майже 50%. Зареєстровано в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) — близько 90 %, підключено до МІС — понад 92%  спеціалізованих медичних закладів.

КЕП — кваліфікований цифровий підпис понад 71% медичних працівників, які будуть залучені до виконання договору з НСЗУ.

Имя:
Ваш комментарий:

Похожие новости:
Последние новости: