За плагіат студентів можуть залишити без диплому про вищу освіту

Просмотров: 428
26 декабря 2019 13:00
За плагіат студентів можуть залишити без диплому про вищу освіту фото

Верховна Рада 18 грудня внесла деякі зміни в закон стосовно вищої освіти. Однією з таких змін є те, що виші не видаватимуть дипломи державного зразку. Що це означає, в інтерв’ю інформаційному агентству «Укрінформ» розповіла міністерка освіти і науки Ганна Новосад. 

— У нас є якась традиція, що якщо щось має якийсь штамп найвищого органу, то це підтверджує якість. Але, насправді, це не має нічого спільного з якістю, — зазначила в інтерв'ю Новосад.

У цьому законі говориться про те, що заклади вищої освіти мають пройти обов’язкову акредитацію освітніх програм — і за неакредитованими програмами дипломи видаватися не будуть, тобто заклад не зможе їх видавати. Водночас, закон запроваджує відмову від дипломів державного зразка. І дипломи про вищу освіту заклад буде видавати за акредитованими програмами, саме за тим зразком, який затвердить вчена рада закладу вищої освіти. 

— Тобто ми відмовимося від практики, коли наказом затверджуємо різну форму документів про освіту. Це відмова від технічних деталей. Підтвердження того, що диплом виданий за акредитованою програмою, що людина дійсно здобула певну кваліфікацію, буде відображатися в ЄДЕБО, в електронному вигляді все це можна буде перевірити, а сам вигляд і державний зразок буде скасований, — говорить Ганна Новосад.

Також рішення про присудження ступеня освіти може бути скасоване, якщо виявлений плагіат.

— У разі виявлення плагіату в дипломі, він може бути відкликаний. Загалом і Міністерство, і Комітет Ради, який є ініціатором законопроєкту, вважають, що нетерпимість до плагіату має починатися з бакалаврських, магістерських робіт, тому що ця звичка формується аж ніяк не на етапі, коли людина пише дисертацію.

Оскільки закон ухвалений, то випускники вишів вже в 2020-му році мусять краще стежити за тим, щоб не порушувати норми академічної доброчесності.

За недотримання академічної доброчесності студенти нестимуть більше відповідальності. Виявлення плагіату, фабрикації або фальсифікації в роботах може стати підставою для скасування рішення про отримання ступеня вищої освіти. Навіть, якщо це виявиться через кілька років. 

Имя:
Ваш комментарий:

Похожие новости:
Последние новости: