Децентралізація: Верховна Рада голосуватиме за законопроект після висновку Конституційного суду

Просмотров: 299
14 января 2020 10:00
Децентралізація: Верховна Рада голосуватиме за законопроект після висновку Конституційного суду фото

Повноцінний запуск децентралізації в Україні потребує змін до Конституції, вважає президент. Комітет ВРУ з місцевого самоврядування підтримав проект закону про внесення змін до Конституції щодо децентралізації.

З 2014-го року в Україні триває реформа децентралізації. Без жодного перебільшення — одна з ключових в країні. Оскільки від неї залежатиме нова мапа адміністративно-територіального устрою, формат відносин між громадами та центром, якість та кількість надання послуг, які чи не щодня отримують українці.

Не дарма над децентралізацією активно працювали як попередні уряди, так і чинна влада на всіх рівнях. І як результат — понад 11,7 млн громадян вже об’єднались у 1 029 ОТГ по всій Україні. В цей же час Міністерство та профільний комітет ВР в режимі нон-стоп проводять публічні консультації щодо перспектив планів областей та законодавчих ініціатив, які мають завершити поточний етап реформи в 2020-му році максимально ефективно.

Тож 13-го січня 2020-го року парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав законопроект про внесення змін до Конституції щодо децентралізації влади (№2598 від 13.12.2019) та рекомендував профільному Комітету з правової політики рекомендувати Верховній Раді України включити його до порядку денного сесії та направити на розгляд до Конституційного суду.

Після висновку Конституційного суду парламент має проголосувати за законопроект двічі. Другий раз — конституційною більшістю — не менше 300 голосів.

Як повідомлялося, у грудні 2019-го року Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради проект закону про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади). Законопроект позначений як невідкладний.

В експертному середовищі, у місцевому самоврядуванні і у суспільстві загалом розпочалася дискусія щодо запропонованих змін.

Имя:
Ваш комментарий:

Похожие новости:
Последние новости: