Козацьке маланкування у Запоріжжі 13-го січня

Просмотров: 288
13 января 2020 10:15
Козацьке маланкування у Запоріжжі 13-го січня фото

Не пропустить! В Щедрий вечір у Запоріжжі зустрічайте справжню українську традицію свята Маланки — на площі Маяковського о 17:30 «Спас вихор» разом з іншими організаторами («Крафтовий ярмарок», «Запорізький колорит» та ін.) організують для мешканців та гостей міста веселе козацьке маланкування.

 

Свято Василя та Маланки

«Маланка» — народне дійство, що прийшло до нас з глибокої давнини і покликане виконувати магічно-заклинальну функцію — відігнати злих духів і забезпечити людям врожай та здоров’я. Щоб людей не пізнали лихі сили, які можуть заподіяти шкоду, їх треба було налякати. Для цього вдяга­ли чудернацький одяг, пере­вертали кожухи, розмальову­вали обличчя, виготовляли страшні маски, у руках мали дзвіночки, калаталки, батоги тощо. Цим популярним жіночим ім’ям позначалося не тільки свято, а й конкретний фольклорний образ, що діяв в обряді у двох планах: героїні новорічних пісень — щедрівок та ритуальної маски. З плином часу традиція втратила свій первісний зміст і значення й зараз носить лише розважальний характер. 

Щедрий Вечір з багатою кутею, скоромними стравами, цілим комплексом своєрідних ритуалів (ладнання господи, обійстя, величання печі, купання хліба і т. д.) змінює Новий рік — Василь. Вранці самі хлопчики (без дівчаток) з рукавицями, наповненими зерном, засівають спочатку в своїй хаті, потім ідуть до хрещених батьків, сусідів та родичів. При цьому треба обов’язково побажати: “Сійся, родися, жито, пшениця, всяка пашниця, на щастя, на здоров’я, на Новий рік, щоб уродило краще, ніж торік! Коноплі — під стелю, льон — по коліна, щоб вам, хрещеним, голова не боліла! Будьте здорові з Новим роком та Василем! Дай, Боже!” 

Святий Василій Великий вважався покровителем землеробства, обрядові дії цього дня носять аграрно-магічний характер. Щедрування — народний звичай, тому всі щедрівки радісні, оптимістичні, в них бажають щастя, здоров’я, багатства і успіхів кожному члену родини.

Имя:
Ваш комментарий:

Валя
13 января 2020 г. (11:55)

надо сходить,спасибо что написали

Светлана
13 января 2020 г. (13:42)

Всех благ, щедрого всем вечера, добра, здоровья, процветания!


Похожие новости:
Последние новости: