У Широківській громаді з’явилося «соціальне таксі», - фото

Просмотров: 301
10 января 2020 17:00
У Широківській громаді з’явилося «соціальне таксі», - фото  фото

Сьогодні у Широківській ОТГ представили автомобіль, який зможе перевозити людей з інвалідністю і які пересуваються у колясках. Тепер буде простіше діставатися до лікарень, та інших закладів. Автомобіль придбали в рамках державної програми «Заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації осіб з інвалідністю».  

— На сьогодні в Запорізькій області проживає близько 27 тис. людей з інвалідністю. З них майже 1 тис. осіб, які пересуваються в інвалідних колясках. Це другий автомобіль, який зусиллями керівників ОТГ Приморської та Широківської ОТГ приїхав у нашу область, — зазначила заступник директора департаменту соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації Ірина Роззуваєва.

Використання цього спецавтотранспорту здійснюватиметься в рамках соціальної транспортної послуги «Соціальне таксі», яку планує надавати КУ «Центр соціальних послуг Широківської громади» з 15-го січня 2020-го року. Скористатися цією послугою зможуть жителі громади – особи з інвалідністю (у т.ч. діти), які мають порушення опорно-рухового апарату, інші захворювання, та які пересуваються за допомогою технічних засобів реабілітації, інші маломобільні групи населення, у разі, якщо такі особи не мають в особистому користуванні та в користуванні законних представників автомобілів, у тому числі отриманих через структурні підрозділи соціального захисту населення.

Представлений автомобіль оснащений швейцарським обладнанням. Людина у колясці може самостійно натиснути кнопку на пульті, після чого опуститься підйомник, який підійме людину, і вона зможе заїхати всередину транспорту. Потім коляска фіксується спеціальними ременями. Одночасно можна перевозити три візки та три супроводжуючих. 

— Якщо з’являються проблеми, потрібно бігати та шукати, хто допоможе,  хто відвезе. А так, я зможу звернутися до служби, яка відвезе мене до лікарні. Це вирішить багато проблем, — розповіла мама 9-річного Єгора Альона Наздравецька. — Іноді потрібно поїхати замовити взуття. Раніше потрібно було постійно просити людей нас відвезти.  

Перевезення зазначеної категорії осіб буде здійснюватись до/з об’єктів соціальної інфраструктури, розташованих на території Широківської ОТГ та м. Запоріжжя, а саме: 

- лікувально-профілактичних, санаторно-оздоровчих, реабілітаційних та навчальних закладів, закладів культури, закладів, що надають соціальні послуги, протезно-ортопедичних підприємств та майстерень, центрів правової допомоги, центрів надання адміністративних послуг, інших закладів соціальної сфери; 

- структурних підрозділів місцевих органів виконавчої влади та органів місцевих органів самоврядування, суду; 

- авто-, залізничних вокзалів, аеропорту. 

А також для участі у соціальних, культурно-масових та спортивних заходах.

Послугою НЕ передбачено використання спецавтотранспорту для перевезення до магазинів та ринків, інших закладів та установ з метою вирішення побутових питань, а також членів сімей отримувачів цієї послуги. 

Для отримання послуги «Соціальне таксі» необхідно надати до КУ «Центр соціальних послуг Широківської громади» заяву, ксерокопію паспорта, ідентифікаційного номера, а також довідки МСЕК або іншого документа (медичний висновок). Заявки на організацію та надання транспортних послуг також можуть надавати заклади (установи), що надають соціальні, медичні, реабілітаційні та інші послуги особам з інвалідністю з наданням копій зазначених вище документів. 

Послуга надається на підставі рішення директора КУ «Центр соціальних послуг Широківської громади» та договору про надання транспортних послуг безкоштовно або за плату відповідно до законодавства. 

Фото Валерії Константинової

Имя:
Ваш комментарий:

Похожие новости:
Последние новости: