Юрій ВІТРЕНКО: «Газпром» відмовився від компенсацій за поставки на окупований Донбас

Просмотров: 285
9 января 2020 19:20
Юрій ВІТРЕНКО: «Газпром» відмовився від компенсацій за поставки на окупований Донбас  фото
Юрій Вітренко. Фото: УНІАН

«Нафтогаз» не може озвучити розмір маржі за контрактом із «Газпромом», але її можна буде побачити у фінансовому звіті за підсумками 2020-го року — про це сказав виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко під час прес-конференції у Києві в четвер, 9-го січня.

На прес-конференції в агентстві «Інтерфакс-Україна» на тему «Подробиці газових переговорів і перші дні роботи незалежного Оператора ГТС» Юрій Вітренко заявив:

“Транспортна угода між НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Газпром» є конфіденційною, тому компанія не може озвучити обумовлену в документі маржу. З іншого боку, у фінансовій звітності «Нафтогазу», яку перевіряють міжнародні аудитори, буде окремий показник, скільки компанія отримує за відповідні послуги. Тобто, ви все побачите: все буде прозоро”.

Як повідомлялося, дія укладеного у 2009-му році транзитного контракту між НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Газпромом» закінчилася 1-го січня 2020-го року о 9:00. Новий договір між «Нафтогазом» і «Газпромом» на організацію транспортування, транспортну угоду між НАК і ОГТСУ, а також міжоператорську угоду між ОГТСУ і «Газпромом» було підписано пізно ввечері 30-го грудня 2019-го року за підсумками тристоронніх газових переговорів Україна-Росія-Єврокомісія.

Контракт передбачає транзит у 2020-му році, мінімум, 65 млрд куб. м російського газу, що в добовому обчисленні становить 178 млн куб. м. У 2021-2024-му роках транзит становитиме по 40 млрд куб. м. Оплата зазначених обсягів є гарантованою навіть у разі меншого прокачування через ГТС України.

Також Юрій Вітренко наголосив, що російська компанія «Газпром», в рамках угод з НАК «Нафтогаз України», повністю відмовилася від претензій на оплату поставок газу на окупований Донбас. За його словами, в старому контракті на транзит і поставки газу були прописані точки входу до ГТС України, які на сьогодні знаходяться на окупованому Донбасі.

“На кінець 2019-го року жодні поставки на окуповану територію Донбасу українська сторона не повинна оплачувати”, — підкреслив Вітренко. Він також уточнив, що «Газпром» відмовився від претензій в рамках нових домовленостей про транзит.

Нагадаємо, в травні 2018-го року, вже після рішення Стокгольмського арбітражу на користь України, «Газпром» перестав надсилати рахунки за поставки на окуповані території Донецької та Луганської областей. У той же час, станом на грудень 2017-го року претензії російського газового монополіста за цими поставками сягнули 1,3 млрд доларів.

 

Имя:
Ваш комментарий:

Похожие новости:
Последние новости: