У компанії «Місто для людей» дали офіційну інформацію про балкон, що обвалився

Просмотров: 351
9 января 2020 17:20
У компанії «Місто для людей» дали офіційну інформацію про балкон, що обвалився  фото

Напередодні Нового року у будинку по вулиці Інститутській, 4 відбувся інцидент - у мешканців однієї з квартир обвалилась плита балкону. Про це писали «Горожанє». Після події виникло багато питань щодо проведення ремонтних робіт - чия це зона відповідальності: керуючої компанії, мешканців чи інших відповідальних служб?

За інформацією прес-служби компанії, даний будинок - 1953 року будови. За час експлуатації капітальний ремонт за даною адресою не проводився, хоча має виконуватись раз на 25 років. Тому є розуміння, що руйнування даної плити відбулось через зношеність конструкції.

Близько півроку тому мешканці звернулись щодо заміни залізобетонної балки на балконі. Керуюча  компанія зазначає, що даний тип робіт не входить у перелік послуг, які надає ТОВ «Місто для людей» у Запоріжжі згідно із чинним договором. На даному будинку неодноразово усувались аварійні ситуації різного характеру, виконувались роботи з підготовки житлового фонду до опалювального періоду, частковий поточний ремонт трубопроводу, електромереж. Свої зобов'язання перед мешканцями компанія виконує згідно умов діючого договору.

На думку начальника юридичного відділу керуючої компанії «Місто для людей» у Запоріжжі Ірини Шибеко, навіть за наявності коштів на будинку на проведення робіт з поточного ремонту, керуюча компанія не має повноважень для ремонту балконів, адже на це є законодавчі підстави.

- Відповідно до п. 6.1. Положення про порядок передачі квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян, затвердженого наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 16 грудня 2009 р. N 396, загальна площа квартири (будинку), що передається у власність, визначається як сума площ жилих і підсобних приміщень квартири, веранд, вбудованих шаф, а також площ лоджій, балконів і терас. Таким чином, балкон є невід’ємною частиною квартири і разом з нею є приватною власністю мешканця, який приватизував житло. Квартира 4 по вул. Інститутській, буд 4 приватизована та знаходиться у приватній власності, - розповіла фахівець.

Після падіння балконної плити в керуючій компанії зібрали комісію для вирішення подальшої долі балкону та перспектив його відновлення.  

- Фахівцями нашої керуючої компанії було проведено обстеження пошкоджень після падіння балконної плити. На сьогоднішній день, у зв'язку з виникненням надзвичайної ситуації,  готуються документи на надання пропозиції на вибірковий капітальний ремонт балкону. Дані документи будуть передані до Департаменту з управління житлово-комунальним господарством Запорізької міської ради, - зазначила прес-секретар керуючої компанії «Місто для людей» у Запоріжжі Валерія Ситник.

Однак, за бажання співвласників будинку питання відновлення балконної плити можна вирішити іншим шляхом. Для цього, 10 січня за даною адресою будуть проведені збори мешканців за участю представників керуючої компанії. Мешканці будинку в більшості сумлінно оплачують послуги компанії, тому на даному будинку є кошти. Але за умовами чинного договору виконувати відновлювальні роботи компанія не має права. Мешканцям буде запропоновано укласти індивідуальний договір. За умов індивідуального договору і наявності коштів на будинку, співвласники можуть самостійно обрати тип робіт з поточного ремонту. Оскільки у даному випадку мова йде про відновлення балконної плити однієї квартири, компанія має отримати документальне підтвердження того, що інші мешканці не проти проведення цих робіт. Після підписання індивідуального договору співвласникам необхідно написати колективне звернення щодо згоди на проведення ремонтних робіт до керуючої компанії з підписами 75 % співвласників будинку.  Тому останнє слово – за мешканцями будинку.

Имя:
Ваш комментарий:

Похожие новости:
Последние новости: