У ЗДМУ з’явилася стоматологічна лабораторія з унікальним обладнанням

Просмотров: 287
9 января 2020 12:30
У ЗДМУ з’явилася стоматологічна лабораторія з унікальним обладнанням  фото

У Запорізькому державному медичному університеті з’явився новий фантомний тренінговий стоматологічний центр, оснащений відеософтом, який дозволяє передавати зображення з камери викладача на монітори студентів. Про це повідомляють на сайті ЗДМУ.

Для цього на одному з факультетів відремонтували кімнату і тепер там розташоване робоче місце викладача і десять – для студентів. Усі умови максимально наближені до реального стоматологічного кабінету.

–       На своєму фантомі викладач здійснює певні маніпуляції, якими має володіти лікар в обсягах хірургічної, терапевтичної, профілактичної амбулаторної допомоги  пацієнту, - розповідає декан третього медичного факультету доцент Максим Шишкін. – Це лікування, пломбування, видалення зубів, розкриття абсцесів, профілактичні процедури тощо. Сигнал надходить на монітор  і  студенти  відстежують дії викладача на своєму моніторі. На кожному робочому місці встановлено  інтраоральну,  або внутрішньоротову камеру, що дозволяє здійснити зворотній зв’язок: викладач слідкує за маніпуляціями студента із заданої теми.

За словами декану факультету, одночасно у класі може працювати десятеро студентів, при цьому їм не доводиться оточувати викладача, щоб побачити ту чи іншу маніпуляцію,  процес  максимально комфортний. Також на факультеті відзначили, що такого  стоматологічного комплекту з таким функціоналом немає в жодному медичному виші України, де навчають майбутніх стоматологів.

Вартість фантомного центру обійшлася університету майже в чотири мільйони гривень, монітори виробництва США, камери –  італійського.

Навчання в новому центрі розпочнеться у весняному семестрі, для цього вже придбали всі необхідні витратні матеріали, викладачі вже знайомляться з новими технологіями.

До речі, інтраоральна камера є, як діагностичним, так і навчальним інструментом. Скажімо, якщо  у минулому стоматологи намагалися пояснити пацієнтові, що таке карієс чи інше захворювання ротової порожнини «на словах», то зараз і лікар, й пацієнт можуть побачити стан здоров'я зубів на власні очі,  на моніторі комп'ютера. Крім того, камера допомагає зробити огляд ротової порожнини  ефективнішим  та ретельним.

 

Имя:
Ваш комментарий:

Похожие новости:
Последние новости: