В Україні з’явилися колекція монет у вигляді ромба

Просмотров: 478
7 января 2020 12:30
В Україні з’явилися колекція монет у вигляді ромба  фото

В Україні з’явилися нові монети, які називаються «Пектораль», вони не круглі, як зазвичай, а мають форму квадрата. Їх номінал склає 10 гривень, а дизайн присвячений стародавньої історії України. Про це повідомляє НБУ.

Виготовлені нові монети зі срібла 999 проби тиражем в 4000 екземплярів. Набір монет ввели в обіг з 23 грудня 2019 року.

Відзначимо, що зображення на монеті присвячені унікальному шедевру стародавнього ювелірного мистецтва з незвичайними високохудожніми образами з життя та міфології скіфів – золотій нагрудній прикрасі скіфського царя, що датується IV ст. до н. е. Пектораль, яка має місяцеподібну форму і складається з трьох ярусів: нижній – звірі, середній – квіти, верхній – люди, і донині викликає подив та захоплення детальністю зображень усіх елементів: вирізьблено кожен м’яз, ворсинку, складочку одягу тощо. Знайдена 1971 року у скіфському кургані Товста Могила на Дніпропетровщині українським археологом Борисом Мозолевським пектораль стала символом елітної спадщини України світового значення. Монета входить до набору, що має форму ромба.

Такий набір монет можна буде придбати на електронному біржовому аукціоні, який проведе Національний банк 09 січня 2020 року.

Аукціон відбудеться на майданчику Універсальної товарної біржі «Контрактовий дім УМВБ» у системі електронних торгів з можливістю віддаленого доступу. Умови участі у ньому будуть розміщені на офіційному сайті біржі: https://uicegroup.com.

 

Имя:
Ваш комментарий:

Похожие новости:
Последние новости: