З 13-го січня 2020-го року діятимуть нове платіжне доручення та правила його заповнення

Нацбанк видав лист щодо нових правил заповнення платіжних доручень з 13-го січня 2020-го року та про початок застосування нових бюджетних рахунків, нагадує сайт бухгалтерських новин «Дебет-Кредит».
Нові платіжні доручення
Нацбанк нагадує, що з 13.01.2020 (включно), згідно з постановою №118, рахунок відправника/отримувача в електронних розрахункових документах і електронних повідомленнях СЕП має ідентифікуватися тільки за допомогою міжнародного номера банківського рахунку (IBAN).
!!! З 13.01.2020 р., якщо в платіжному дорученні буде вказано не номер рахунку форматі IBAN, а пара реквізитів у старому форматі (реквізити «Код банку (МФО)» і «Номер рахунку»), то СЕП забракує такий документ.
Зауважимо, що НБУ окремою постановою №127 виклав у новій редакції форму платіжного доручення. З нього виключено реквізит «Код банку», оскільки міжнародний номер банківського рахунка IBAN вже містить у собі цю інформацію. Це передбачено постановою №127.
Нові чекові книжки
Нагадуємо, що з 13-го січня 2020-го року також вводиться в дію і нова форма чекової книжки. При цьому організаційні питання здійснення розрахунків із використанням чекової книжки (чека) банки регулюють внутрішніми правилами самостійно.
І ще. Відповідно до п. 2 постанови НБУ №127, банки України мають право до 31-го грудня 2020-го року приймати до виконання чеки, у бланках яких зазначено реквізит «Код банку», форми яких наведені в Інструкції №22, без урахування змін, затверджених коментованою постановою. Але з 1-го січня 2021-го року банки прийматимуть вже виключно чеки, складені за стандартом IBAN, без реквізиту «Код банку».
Нові бюджетні рахунки
Окремо у листі НБУ наголосив, що, у зв’язку з переходом Держказначейства на План рахунків №1203, змінюється перелік балансових рахунків, заборонених для вказання в електронних розрахункових документах СЕП для рахунків ДКСУ.
Зауважимо, що нові рахунки для сплати податків, зборів та ЄСВ, а також СЕА ПДВ та СЕА РП, почали застосовуватися з 3-го січня (перший день роботи Держказначейства з клієнтами).
Звертаємо увагу! На заповнення платіжних доручень для сплати податків та ЄСВ до 12-го січня перехідний варіант заповнення не поширюється. В них потрібно наводити саме рахунок за IBAN, а МФО не заповнювати.