Через неправильне користування петардами можна залишитися без пальців

Просмотров: 666
24 декабря 2019 07:56
Через неправильне користування петардами можна залишитися без пальців фото

Щоб під час новорічних свят не отримати травмування запорізькі пожежники нагадали, як правильно користуватися петардами та салютами.

Вони наголошують, що ні в якому разі не можна купувати феєрверки, петарди та інші вибухові предмети на масових ринках чи переходах. Краще купувати в магазинах, які мають на це ліцензію. Хоч вони коштують і дорожче, але безпечніші. 

Обов’язково на кожній коробці з феєрверком мають бути вказані правила безпеки та вік людини, з якого його можна запускати. При купівлі потрібно впевнитись, що виріб сертифікований. Про це свідчить спеціальна позначка — незамкнене з правого боку коло та всередині намальований трилисник. Якщо цей знак ми бачимо на упаковці — цей виріб відповідає стандартам та нормам України. 

Також на упаковці повинна бути інструкція, де зазначено, як і в яких умовах  можна використовувати виріб, а в яких — категорично заборонено. Треба впевнитись, що є дані про імпортера — хто ввіз виріб в Україну та хто відповідає за сертифікацію. Якщо ви бачите, що виріб відповідає класу три, це означає, що його можуть використовувати тільки особи, які досягли 18-ти річного віку. Також потрібно впевнитись, що є дата виготовлення та упаковка зовні не пошкоджена.

Пам’ятайте!

Під час запуску феєрверка потрібно знаходитися на відстані не менше 50-ти метрів від нього. Коли вже закінчаться постріли, ні в якому разі не можна одразу підбирати залишки феєрверку. Вони можуть підірватися у будь-яку хвилину. Тому краще протягом двох хвилин не підходити до нього. Потім залишки потрібно правильно утилізувати. На кожній упаковці є ці правила. А взагалі, краще залишки феєрверку залити водою на дві години. Ні в якому разі не кидати у багаття, тому що на ньому можуть бути залишки пороху. 

— Найпоганіші наслідки недбалого використання піротехнічних засобів — це тяжкі травмування, які можуть призвести до летальних випадків. Дуже небезпечні петарди, які часто використовують діти та підлітки. Це можуть бути відірвані пальці, опіки різних ступенів. Від неправильно використання салютів чи бенгальських вогнів можна отримати опіки. Дорослі, особливо, якщо використовують піротехніку у стані алкогольного сп’яніння, також можуть травмуватися, — зазначив начальник відділу техніко-криміналістичного забезпечення вибухо-технічного управляння ГУ Національної поліції в Запорізькій області Владимир Шкурко.

У ДСНС відзначають, що під час новорічних свят збільшується кількість пожеж і надзвичайних ситуацій. Тому в найближчі дні підрозділи ГУ ГСЧС України в Запорізькій області перейдуть на посилений режим роботи.

Имя:
Ваш комментарий:

Похожие новости:
Последние новости: