Відтепер ФОП заборонено витрачати кошти з підприємницьких рахунків для власних потреб

Просмотров: 417
5 января 2020 13:00
Відтепер ФОП заборонено витрачати кошти з підприємницьких рахунків для власних потреб фото

Ще в грудні минулого року Нацбанк Украиїни вніс зміни до Інструкції про відкриття та закриття банківських рахунків, згідно з якими підприємець не може витрачати зароблені кошти і повинен тепер переводити їх на непідприємницький рахунок у разі, якщо вони потрібні на власні потреби.

Про це йдеться у постанові НБУ від 27.12.2019 р. № 162 щодо змін до Інструкції про відкриття та закриття банківських рахунків, повідомляють майже всі українські ділові видання.

Тепер за поточними рахунками в національній валюті ФОП та самозайнятих осіб здійснюються всі види розрахунково-касових операцій відповідно до умов договору та законодавства України, крім операцій, пов’язаних із власними потребами. І лише після сплати податків, зборів та інших платежів вони мають право перерахувати кошти з таких рахунків на власні поточні рахунки, які мають бути відкритими для власних потреб.

Тому, з 3-го січня 2020-го року (дня набрання чинності Постанови №162), щоб використати підприємницькі кошти для власних потреб, ФОП слід перераховувати їх на окремий рахунок.

 

Як розуміти цю норму?

У своєму повідомленні Нацбанк заявляв, що ця норма має технічний, уточнюючий характер і не містить змін для фізосіб-підприємців. Позиція НБУ і до змін була спрямована на можливість використання коштів з підприємницького рахунку тільки в межах цієї діяльності.

Зокрема, НБУ наголошував: “Діючі вимоги Інструкції вже й так передбачають, що фізична особа, яка здійснює підприємницьку/незалежну професійну діяльність має відкрити у банку окремі рахунки — для здійснення підприємницької/незалежної професійної діяльності та для власних потреб. Тож і сьогодні фізична особа-підприємець може витрачати кошти з підприємницького рахунку лише для здійснення підприємницької діяльності”.

Имя:
Ваш комментарий:

Похожие новости:
Последние новости: