Запоріжці стали лауреатами міжнародної літературно-мистецької премії

Просмотров: 394
5 января 2020 12:30
Запоріжці стали лауреатами міжнародної літературно-мистецької премії фото

Троє  жителів Запорізької області стали лауреатами міжнародної літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша. Лауреатами названі запорожці Володимир Віхляєв та Микола Білокопитов, а також Наталія Зайдлер з Мелітополя. Про це повідомляють на сайті «Буквоїд».

Цього року до організаторів надійшло понад 550 пропозицій з усіх регіонів України та закордону щодо міжнародної премії ім. Пантелеймона Куліша.

Члени комітету визначили 46 лауреатів у різних номінаціях. Кільком українцям звання лауреата присудили посмертно.

Це –– поет, прозаїк, літературознавець, публіцист, мужній правозахисник,  громадський діяч-подвижник, Шевченківський лауреат Степан Сапеляк з Харкова та  письменниця Рута Вітер зі Львівова.

Багато зарубіжних письменників, вчених, перекладачів, журналістів відзначено за творчі досягнення та популяризацію української літератури в світі, послідовну підтримку України.

В основному вони представляли Польщу, Білорусь, США, Болгарію, Румунію, Індонезію, Ірак, Нідерланди.

 Запорізького літературознавця, кандидата філологічних наук Наталію Зайдлер з Мелітополя преміювали за багаторічну активну педагогічну та літературознавчу працю.

Письменника Миколу Білокопитова з селища Кушугуму Запорізької  області відзначили за книгу вибраних творів «А вічний час непоспіхом тече...».

Поета, журналіста, громадського діяча та адвоката Володимира Віхляєва із Запоріжжя – за твори громадянського звучання, спрямовані до читача, який прагне побудови справді незалежної, демократичної Української держави.

Відзначимо, що цю почесну міжнародну відзнаку 1 березня 2011 року, за сприяння Національної спілки письменників України і міжнародних громадських організацій, заснували Клуб творчої інтелігенції «Оберіг-Чернігів» та Волинське товариство «Світязь», – для розвитку вітчизняного книговидання і підтримки українських письменників, митців, науковців, журналістів, працівників культури та освіти, громадських діячів і меценатів, які мешкають в Україні та за кордоном.

З 1 листопада 2014 р. засновником Літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша стала Міжнародна літературно-мистецька Академія України, котра об’єднує 155 відомих письменників, перекладачів, науковців, журналістів та громадських діячів із 55-ти країн світу. 

 

Имя:
Ваш комментарий:

Похожие новости:
Последние новости: