Українські виші зможуть безкоштовно користуватися міжнародними науковими ресурсами

Просмотров: 560
4 января 2020 19:30
Українські виші зможуть безкоштовно користуватися міжнародними науковими ресурсами  фото

Усі українські державні та комунальні виші чи наукові установи можуть безкоштовно отримати доступ до повнотекстових публікацій відомого міжнародного видавництва Springer Nature. Передплату за кошти держбюджету забезпечило Міністерство освіти і науки через Державну науково-технічну бібліотеку (ДНТБ). Підключення стартувало 3 січня 2020 року. Про це повідомляють на сайті МОН.

Університети та наукові установи, які раніше оформили через ДНТБ доступ до баз даних Scopus або Web of science, отримають доступ до Springer Nature автоматично. Ті ж заклади, які не були підключені до Scopus або Web of science, мають подати заявку до ДНТБ.

– Ще в травні минулого року ми дали можливість всім вишам та науковим установам – незалежно від відомчого підпорядкування – підключитися до міжнародних баз даних Scopus та Web of science. Передплата була забезпечена коштом бюджету, наразі доступ отримали понад 430 закладів. Тепер ми забезпечили доступ до всіх журналів Springer Nature – одного з найбільших світових видавців академічних і науково-популярних книг та журналів”, – повідомив гендиректор директорату науки МОН Дмитро Чеберкус.

Також Дмитро Чеберкус наголосив, що для українських вчених будуть відкриті саме повні тексти. Такий винятковий доступ до ресурсів провідного наукового видавця організовано вперше за часів незалежності. Доступ до повної інформації українським науковцям дозволить краще розуміти актуальність тих чи інших досліджень, готувати якісніші статті чи лекції, шукати наукові контакти тощо.

Нагадуємо, що науковці з України та Польщі спільно працюватимуть над 15-ма науковими проєктами у 2020-2021 роках. 

Имя:
Ваш комментарий:

Похожие новости:
Последние новости: