У Запоріжжі пройшла акція"Зустрінемо Новий рік безпечно"

Просмотров: 639
23 декабря 2019 17:17
У Запоріжжі пройшла акціяЗустрінемо Новий рік безпечно фото

Напередодні новорічних свят запорізькі пожежники нагадали правила поводження біля ялинки. На території Олександрівського лісництва ГУ ДСНС в Запорізькій області 20-го грудня для представників місцевих ЗМІ провели традиційну акцію «Зустрінемо Новий рік безпечно».

На відкритій місцевості пожежники встановили прикрашену новорічну ялинку, а навколо неї відтворили макет квартири. За легендою, в одній з квартир, через необережне поводження з вогнем, загорілася ялинка. Спочатку її намагалися потушити вогнегасниками, а потім до ліквідації вогню приєдналися пожежники.

— Ми повинні пам’ятати, що заборонено прикрашати ялинку горючими іграшками, гірляндами, ватою, паперовими прикрасами. Треба використовувати тільки скляні іграшки та іграшки, які виконані з не горючого матеріалу. Гірлянди повинні бути сертифіковані, мати знаки якості і не бути пошкодженими. І також не можна палити у приміщенні, — розповів головний інспектор відділу пожежної безпеки управління запобігання надзвичайних ситуації ГУ ДСНС у Запорізькій області Сергій Мельник. 

Пожежники дали поради, як безпечно прикрашати та встановлювати ялинку

Коли ви вже придбали новорічну красуню, треба її прикрасити. Але для цього також існують певні правила безпеки:

- розміщуйте ялинку на стійкій основі так, щоб гілки не торкалися до стін і стелі та були на безпечній відстані від електроприладів;

- не встановлюйте ялинку на високій підставці (стілець, журнальний столик тощо);

- поставте стовбур ялинки у відро з мокрим піском і час від часу зволожуйте його;

- на ялинку забороняється встановлювати свічки, бенгальські вогні, прикрашати її легкозаймистими матеріалами;

- не використовуйте несправні, неякісні або саморобні електрогірлянди;

- ні в якому разі не запалюйте біля ялинки бенгальські вогні та інші піротехнічні вироби — використовувати в приміщенні піротехніку заборонено;

- ДІТИ можуть перебувати біли ялинки з увімкненою гірляндою тільки у присутності дорослих, вимикайте її, коли виходите з кімнати. Із метою запобігання виникнення пожежі можна обробити ялинку спеціальним вогнестійким розчином.

Обов’язково біля кожної ялинки потрібно мати побутовий портативний вогнегасник. Він коштує біля 200 гривень. Якщо ж вогнегасника немає, можна поставити відро з піском. Якщо сталася пожежа, то гасити полум’я можна водою, якщо гірлянди відключені від електромережі. Також можна використовувати пісок або цупку щільну тканину, яку треба накинути на осередок пожежі. І паралельно потрібно викликати пожежну охорону за номером «101».  

Имя:
Ваш комментарий:

Похожие новости:
Последние новости: