Від переїдання може бути панкреатит

Просмотров: 635
1 января 2020 09:00
Від переїдання може бути панкреатит  фото

На Новорічні свята ми зазвичай готуємо багато різних страв, щоб «по-багатому» зустріти Новий рік. Але ззастілля можуть залишити після себе не лише похмілля та важкість у шлунку. Інколи, вони можуть навіть вкласти людину до лікарняного ліжка.  

Панкреатит - це запалення підшлункової залози, яке часто прогресує через надмірне споживання алкоголю та жирної, смаженої їжі. Найчастіше хворобу діагностують у дорослих. Вона розвивається через порушення відтоку секрету підшлункової залози, яка відповідає за синтез панкреатичного соку. До його складу входять ферменти, які допомагають організмові перетравлювати їжу. 

Проте під час запального процесу панкреатичний сік залишається у підшлунковій залозі, де руйнує її тканину. Так відбувається автоперетравлення, яке впливає на формування панкреатиту. 

Головні причини цієї хвороби – зловживання алкоголем і тютюнокурінням. Алкоголь може стати причиною погіршення відтоку панкреатичного соку. Також проблема може бути через травму живота. На формування панкреатиту вливає переїдання та перевага в жирній, смаженій та гострій їжі. 

Також на розвиток хвороби можуть впливати інші проблеми зі здоров'ям: пухлини, що перешкоджають відтоку панкреатичного соку в дванадцятипалої кишки (ДПК), порушення прохідності жовчовивідних шляхів, гастрит, гепатит, жовчнокам’яна хвороба, холецистити та інше. 

Симптоми панкреатиту:

·      Нападоподібний гострий біль переважно значної інтенсивності. Біль з’являється у верхній частині живота та може віддавати у спину;

·      збільшення кількості слини, відрижка, печія, нудота, блювання, яке не приносить полегшення;

·      знижений або відсутній апетит;

·      вживання їжі викликає напади болю, тому хворі часто свідомо обмежують себе в їжі;

·      здуття, бурчання в животі та проноси (3-4 рази на день);

·      при певних видах панкреатиту може бути лихоманка, гіпотонія, тахікардія та загальна слабкість.

 

Щоб не було проблем зі шлунком після святкового столу МОЗ надає кілька порад:

·      ваш режим харчування повинен завжди бути помірним;

·      дотримуйтеся балансу жирів і білків у раціоні;

·      не зловживайте алкоголем та киньте курити;

·      вживайте медикаменти лише за призначенням лікаря.

У групу ризику входять люди, які вживають алкоголь, курять, мають жовчнокам’яну хворобу, гепатит, гастрит, гормональні порушення та муковісцидоз (як правило, стає причиною панкреатиту у дітей). Таким людям варто контролювати перебіг хвороби та регулярно проходити огляди у лікаря. 

Симптоми панкреатиту дуже схожі на більшість хвороб шлунково-кишкового тракту, тому варто одразу звертатися до гастроентеролога, адже своєчасна діагностика та правильне лікування можуть вберегти вас від наслідків. 

Имя:
Ваш комментарий:

Похожие новости:
Последние новости: