Спортивний актив запорізького регіону просить обласну владу не «вбивати» спорт

Просмотров: 522
18 февраля 2020 20:00
Спортивний актив запорізького регіону просить обласну владу не «вбивати» спорт фото

Сьогодні збиралася спортивна громадськість Запорізької області, щоб переконати обласну владу не допустити багаторазове скорочення обласного бюджетного фінансування спорту.

Як відомо, на виконання цільової програми розвитку фізичної культури і спорту у Запорізькій області у 2019 році було надано та фактично використано 15.6 млн. грн. Але 2020 рік є Олімпійським роком. Отож, постає потреба у збільшенні фінансування спортивних заходів, адже збільшується кількість змагань, міжнародних виїздів, навчально-грену вальних зборів тощо. Виходячи із зазначеного, цілком обґрунтовано на 2020 рік було заплановано 27 млн. грн.

Але планується суттєве скорочення спортивних видатків й на виконання пунктів програми буде надано лише 5 млн. грн., замість раніше планованих 27 млн. грн.

Спортивний актив вважає, що зменшена сума фінансування є необгрунтованою, цих коштів буде вкрай недостатньо, що приведе до недофінансування найважливіших пунктів програми, зокрема: проведення масових фізкультурно-спортивних заходів та змагань серед учнівської та студентської молоді; забезпечення підготовки та участі спортсменів області різних вікових груп у спортивних заходах всеукраїнського та міжнародного рівня з Олімпійських видів спорту; забезпечення та виплата стипендій спортсменам і тренерам за результатами виступів на змаганнях з олімпійських та не олімпійських видів спорту; виплата одноразової грошової премії спортсменам області згідно рейтингу їх виступів на Олімпійських, Паралімпійських іграх.

Таке недофінансування призведе до значних негативних наслідків, серед іншого до скорочення виїздів за бюджетні кошти спортсменів збірних команд області з різних вікових груп та спортсменів вищої спортивної майстерності на спортивні заходи всіх рівнів.

Тренери обурені такими діями влади. Заслуженого тренера СРСР та України з греко-римської боротьби Євген Чертков зазначив, що спортсменів потрібно готувати до зборів, а фінансування немає.

- Це така не повага до спорту! Я такого за 60 років своєї роботи не пам’ятаю. Ніколи такого не бачив і не чув. От уявіть, у мене зараз три чемпіонати Європи і три чемпіонати світу, зараз у нас має бути збір перед молодіжним чемпіонатом України, де буде відбір на молодіжні чемпіонати світу і Європи, а коштів немає. А як я можу без зборів підвести хлопців до змагань? Треба на збори 70 тисяч, а в обласному управлінні кажуть: «Зателефонуйте завтра, післязавтра…». Не знаю хто приймає цей бюджет, але я не лише як тренер, але як почесний громадянин, обурений цим рішенням, - сказав Євген Чертков. - Я хочу побачити тих людей, які приймали цей бюджет, і не хочу бачити тих, хто за нього голосуватиме! У нас зараз три чемпіонати - серед молоді, до 23 років, та серед дорослих, де брати гроші щоб готувати спортсменів? Більше того, у нас багато лідерів збірної переїхали з інших областей, як не буде фінансування, вони завтра-післязавтра поїдуть. Запоріжжю не потрібен великий спорт? Я дуже прошу депутатів не голосувати за цей бюджет, ми не за себе просимо – за спортсменів. Щоб на Олімпіаді, чемпіонатах світу і Європи підіймався прапор України, на честь запорізьких спортсменів.

Такими діями в Запорізькій області буде фактично знищено спортивну галузь, що виявиться у: скорочення кількості спортсменів; виїзду на змагання не найкращих за спортивними результатами, а тих хто має кошти; погіршення спортивних результатів та здобутків області; скорочення та погіршення якості підготовки збірних команд області до змагань всіх рівнів; від’їзд талановитих та провідних спортсменів до інших регіонів з більш якісним фінансуванням; погіршення якості проведення обласних га всеукраїнських змагань на території області та інших негативних наслідків.

Тому учасники зборів підписали резолюцію.

Крім того, 27 лютого всю громадськість закликають прийти на сесію облради і не дати владі знищити спорт.

 

Имя:
Ваш комментарий:

Похожие новости:
Последние новости: