В Україні посилять боротьбу з нелегальним обігом алкогольної продукції

Просмотров: 132
15 февраля 2020 10:00
В Україні посилять боротьбу з нелегальним обігом алкогольної продукції   фото

З 1 травня в Україні запрацює система «Електронна акцизна марка», покликана захистити споживачів від контрафактної алкогольної продукції.

Уряд дав старт запровадженню даної системи на засіданні 12 лютого. Урядове рішення передбачає нанесення на марку акцизного податку для алкогольних напоїв QR-коду та штрих коду. У них будуть зашифровані реквізити марок. Запровадження таких кодів є необхідною передумовою для створення системи контролю за обігом підакцизних товарів. Пише ЗОДА.

Для одержання акцизних марок, перевірки сплати акцизу та звітування виробник використовуватиме Електронний кабінет платника податків. Таким чином паперових заявок на отримання марок з часом не буде.

Довідково. Нині в тестовому режимі працює сервіс перевірки акцизних марок. Перевірити марки можна шляхом введення їх реквізитів у Електронному кабінеті платника податків у сервісі «Пошук акцизної марки», створеному ДПС. Сьогодні стартувала розробка відкритого API, що дасть змогу стороннім розробникам створювати власні програмні засоби для сканування акцизних марок.
За інформацією Уряду, протягом 2019 року з незаконного обігу вилучено алкогольних напоїв вартістю 154,8 млн грн. Упродовж січня 2020 року вже здійснено 443 фактичні перевірки у місцях роздрібної торгівлі алкогольними напоями та встановлено 435 випадків порушення платниками податків законодавства, що регулює обіг алкогольних напоїв. За результатами перевірок до порушників застосовані фінансові санкції у розмірі 7,2 млн грн.

 

Имя:
Ваш комментарий:

Похожие новости:
Последние новости: