В уряді озвучили амбітні цілі у сфері охорони здоров’я на 2020 рік

Просмотров: 612
30 декабря 2019 18:30
В уряді озвучили амбітні цілі у сфері охорони здоров’я на 2020 рік фото
Прем’єр розповів, що на програму, яка повинна запрацювати з 1-го квітня наступного року, виділено 72 мільярди гривень

Реформа охорони здоров’я — серед пріоритетних напрямків діяльності уряду, що визначив для себе «амбітні цілі», заявив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

“У сфері охорони здоров’я уряд визначив амбітні цілі. І вперше вони людиноцентристські. Для нас важливо, щоб люди отримували якісну та вчасну допомогу у медичних закладах та мали доступ до гарантованих державою медичних послуг”, — сказав Гончарук, якого цитує «Урядовий портал».

Про що мова: з 1-го квітня 2020-го року має запрацювати Програма медичних гарантій для населення для всіх видів допомоги: первинної, спеціалізованої, високоспеціалізованої, екстреної, паліативної, медичної реабілітації та реімбурсації ліків. Зазначається, що держава фінансуватиме такі послуги через Національну службу здоров'я України, на що у Держбюджеті закладено 72 млрд грн.

За словами Гончарука, новацією є запровадження моделі «гроші ходять за пацієнтом» і для спеціалізованої медичної допомоги. На його думку, при таких змінах питань щодо заборгованості зарплати лікарям “більше не виникатиме”.

Нагадаємо: послуги за моделлю «гроші йдуть за пацієнтом» у сфері охорони здоров’я почали надавати ще за часів очільництва МОЗ Уляною Супрун. Планувалося, що у 2020-му році медичні заклади усіх рівнів перейдуть на модель фінансування Національної служби здоров’я.

Що передувало: уряд визначив для Міністерства охорони здоров’я три цілі: 2.1. «Люди менше хворіють»; 2.2. «Люди, які захворіли, швидше одужують»; 2.3. «Люди довше живуть».

Имя:
Ваш комментарий:

Похожие новости:
Последние новости: