З нового року запоріжці отримуватимуть оперативну інформацію про стан довкілля

Просмотров: 641
29 декабря 2019 15:40
З нового року запоріжці отримуватимуть оперативну інформацію про стан довкілля фото

У новому році кожен запоріжець матиме можливість слідкувати за моніторингом повітря в Запоріжжя. З початку 2020 року одразу після новорічних та різдвяних свят мобільна еколабораторія розпочне цілодобову щоденну роботу (в тому числі у вихідні та святкові дні) по виконанню планових та позапланових вимірювань. Планується щоденна публікація результатів моніторингу на сайті oblses.zp.ua. Про це повідомляють на сайті ДУ «Запорізького обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров'я України».

Нагадаємо, щу у 2018 році у місті з’явилася мобільна еколабораторія. Придбали її за співфінансування міського та обласного бюджетів. 

Спочатку тривали пусконалагоджувальні роботи еколабораторії. З постачальниками вирішувалась низка питань технічного, технологічного, конструктивного та методологічного характеру щодо комплекту вимірювальних приладів лабораторії, метрологічної документації та програмного забезпечення. 

Оскільки лабораторія сучасна та обладнана найновітнішими технологіями, необхідно було для фахівців провести навчання. Їх навчили роботі з приладами, методикам відбору проб, проведення аналізів, передачі даних.

Фахівці Запорізького обласного лабораторного центру зазначили, що це найсучасніша лабораторія, яка обладнана японськими, фінськими, американськими приладами. Вона має європейські сертифікати відповідності і працює за усіма стандартами. Еколабораторія вимірює до 17 хімічних речовин. Навіть ті, інгредієнти, які раніше в Запоріжжі не вимірювалися, наприклад, дрібнодисперсний пил, озон та багато іншого. Вона може використовуватися, як для атмосферного повітря, так і для контролю води у водоймищах, радіаційний фон, пробу грунта. Вона може працювати в онлайн режимі й одразу передавати інформацію. 

За інформацією Запорізького обласного лабораторного центру, станом на 28.12.2019 постачальником лабораторії ТОВ «АЛТ Україна ЛТД» завершені роботи по введенню в експлуатацію та забезпечений вихід всіх одиниць вимірювального обладнання МЛМД на робочий режим. МЛМД укомплектована метрологічною документацією в повному обсязі. Державним підприємством «Запоріжжястандартметрологія» мобільна лабораторія моніторингу довкілля визнана такою, що забезпечує технічну компетентність при проведенні вимірювань у сфері законодавчо регульованої метрології.

Згідно рішення міської ради від 25.09.2019 №22 були виділені кошти для фінансування експлуатації лабораторії до кінця 2019 року у обсязі 575 тис. грн, які надійшли 04.11.2019. На цей час проведені відповідні тендерні процедури по закупівлі пального, страхування лабораторії у форматі «повне КАСКО» тощо, які завершились 23.12.2019. Залишок коштів у розмірі 36514,88 грн повернутий в міський бюджет.

Имя:
Ваш комментарий:

Похожие новости:
Последние новости: