Запорізьке видавництво «Дике Поле» відзначило 25-річний ювілей

Просмотров: 368
30 января 2020 13:00
Запорізьке видавництво «Дике Поле» відзначило 25-річний ювілей  фото

У Запорізькій обласній науковій бібліотеці відбулося святкування 25-річчя запорізького видавництва «Дике Поле». 

Видавництво «Дике Поле» з’явилося на поліграфічному ринку Запоріжжя 23-го січня 1995-го року. Його засновниками стали Олександр Лазутін та Володимир Кириченко. Першими книгами, які видало «Дике поле», були: «История махновского движения» Петра Аршинова та «Тачанки с юга» Василя Голованого.  

— За ці роки було видано близько 1 000 книг. Основні напрямки нашої діяльності — видання краєзнавчої, наукової літератури, ілюстрування альбомів і книг з мистецтва, — розповів директор видавництва «Дике поле» Олександр Лазутін. — Провінційному видавництву жити непросто. У столичних багато читачів і можливостей. Але ми тримаємось на плаву, випускаємо книжки — це вже добре. Потрібно постійно креативити, шукати щось нове. 

Під час святкування презентували п’ять нових книг видавництва: хрестоматія творів кінця ХХ початку ХХІ ст. «Література Запорізького краю», «Орачі приазовських степів» Олександра Білоусенка, «Лідер української енергетики: Запорізькі АЕС — 35 років», «Світ навколо нас» Галини Корицької, та «Прозора межа мови» Олександра Медка і Сергія Лаврова. 

— Цього року вийшло цікаве художнє, поетичне видання, альбом «Прозора межа мови». Це поєднання слова та світлин. Спочатку це була книга під назвою «Категорія сакури». Там надрукували 61 вірш хайку. Коли у фотохудожника Сергія Лаврова був ювілей, ми подумали, що це неправильно, що він без альбому. І вирішили поєднати його світлини з відчуттям поезії, — сказав голова запорізької обласної організації національної спілки письменників України Олексадр Медко. — Ця книга перекладена англійською та українською мовами. Перекладом займалися у Запорізькому національному університеті.   

Також вийшла четверта книга «Орачі приазовських степів» Олександра Білоусенка. У видавництві поставили мету видати не менше семи таких книг. 

— Колись давно я прочитав в одній газеті інтерв’ю. В ньому журналіст запитав у молодої людини: “А що ви знаєте про своїх дідусів та бабусь?” Відповідь була такою: “Точно скажу, що вони були”. Мене це зачепило, після цього я зайнявся пошуком історичних підтверджуючих документів про своє рідне село, про Бердянськ та Приазов’я, — розповів автор книги Олександр Білоусенко. — Над книжкою я працював майже 7 років. В неї я спробував закласти родовід цілої групи козаків із Батуринщини, поєднавши їх з тими, хто зараз живе в Приазов’ї.

Також, на заході можна було ознайомитися з книжковою експозицією «Перлини «Дикого Поля»».  Погортати сторінки книжок, які були виданні у «Дикому полі» за всі ці роки. 

Имя:
Ваш комментарий:

Похожие новости:
Последние новости: