Запоріжцям розповіли, як не стати жертвами шахраїв

Просмотров: 305
29 января 2020 09:00
Запоріжцям розповіли, як не стати жертвами шахраїв  фото

Останнім часом почастішали випадки викрадення особистих даних громадян, переведення коштів з банківських карт без згоди власників, телефонних дзвінків з вимогою отримання грошей за допомогу в визволенні від арешту поліції близьких родичів.

За добу до поліції надходить до 20 подібних заяв від громадян про випадки шахрайств.

Як не стати жертвою шахраїв розповіла дільничний офіцер поліції Шевченківського ВП ДВП ГУНП в Запорізькій області, лейтенант поліції Юлія Островко. Щоб не стати жертвою шахраїв, необхідно не повідомляти в своїй телефонній розмові чи повідомленнях свої персональні дані та реквізити власних банківських рахунків. У випадку, якщо мобільний телефон загублено або вкрадено, сім-карта перестала працювати - відразу необхідно заблокувати прив'язані до цього телефону банківські картки та рахунки, не відкривати та не відповідати на повідомлення з незнайомих телефонних номерів. У разі отримання повідомлень про затримання співробітниками поліції родичів, які вчинили кримінальне правопорушення - перевірити цю інформацію. Спочатку варто зателефонувати родичу, якому начебто необхідна допомога, потім викликати поліцію. У разі купівлі та продажу товарів не повідомляти незнайомцям зайвої особистої інформації, а краще – переказувати гроші після отримання товарів.

Також інспектор наголосила, що жодної грошової реформи в Україні наразі не проводиться. Гроші, що нині перебувають в обігу, на нові купюри не замінюють. Тож не варто відчиняти незнайомцям та показувати, де зберігаються гроші. У разі, якщо представляються комунальними або соціальними працівниками, можна перевірити інформацію, зателефонувавши диспетчеру та запитавши, чи направляли їх на вашу адресу. Також необхідно роз'яснювати дітям, що не варто вступати в переговори з незнайомцями та давати їм будь-які цінні речі, зокрема телефони.

Якщо вже стали жертвою шахраїв, треба негайно телефонувати в поліцію за номером 102.

Джерело: zp.gov.ua

Читайте також: Старый-новый развод: аферисты угрожают запорожским предпринимателям проверками

Имя:
Ваш комментарий:

Похожие новости:
Последние новости: