Е-книга — ноу-хау для Запоріжжя

Просмотров: 424
23 января 2020 20:40
Е-книга — ноу-хау для Запоріжжя фото

У Запорізьких міських бібліотеках активно впроваджують процеси комп’ютеризації та діджиталізації. Наприклад,  тепер не потрібно заводити паперовий читацький квиток, все знаходиться в онлайні. Людина приходить з документами, усі данні одразу вводять в електронну систему, на місці фотографують на веб-камеру. Готово! Ви читач усіх 37-ми міських бібліотек.  

— Електронна система — це ноу-хау для Запоріжжя. З’явилася електронна база книжкового фонду. Усі книжки нашої централізованої системи занесенні в електронний каталог. Це дуже зручна форма обслуговування, ми відійшли від паперових документів та читацьких квитків. Зараз є така форма обслуговування, як електронний читацький квиток. Це дуже зручно, оскільки людина може бути обслугована за територіальним принципом, — розповіла директор централізованої бібліотечної системи для дорослого населення Запоріжжя  Ірина Лєнь

Для цього майже всі бібліотеки оснастили термопринтерами та зчитувачами штрих-кодів. Кожна книжка має кодування, за яким зручно та швидко обслуговувати користувачів. Також створено програму, яка дає змогу кожному увійти в електронну базу «Запоріжжя. Культура» — там можна побачити увесь наявний книжковий фонд. 

Знайти книгу можна за автором або по назві. А також подивитися, де знаходиться книжка. Наприклад, в якій саме бібліотеці її можна взяти. Зараз не тільки старше покоління відвідує бібліотеки, але й молодь. Раніше за рік нас відвідувало 19% молоді, а зараз ця цифра зросла до 34%.  

Директор системи зазначила, що в майбутньому хотілося б зробити мобільний додаток, в якому можна буде дивитися новинки з літератури. Для цього потрібне програмне забезпечення. 

— Нам хотілося б впровадити досвід європейських бібліотек. У них в маленьких містах видають по 3 млн книжок. У нас це просто нереально. У деяких країнах є така функція, як бронювання книги на ніч. Також можна перший електронний екземпляр завантажити безкоштовно, — розповідає Ірина Лєнь. — Є така опція — «поділися з другом». Наприклад, людина взяла почитати книгу, потім порадила її своєму другові, який не є читачем в бібліотеці. В такому випадку можна швидко зареєструватися через смартфон, ввести данні, і ця книжка вже буде зареєстрована на нього. Він її почитав — і передав далі. Також можна взяти книгу в бібліотеці в одному районі, а здати її у бібліотеку, яка ближче до дома, бо діє кур’єрська доставка. 

На сьогодні всього 300 тис. книжок занесені до електронної бази. За інформацією Департаменту культури і туризму Запорізької міської ради, на сьогодні 18,5 тис. запоріжців мають електронний читацький квиток. 

Имя:
Ваш комментарий:

Похожие новости:
Последние новости: