Українці зможуть безкоштовно діагностувати онкологію

Просмотров: 443
27 декабря 2019 15:30
Українці зможуть безкоштовно діагностувати онкологію  фото

Щорічно кількість хворих на онкологію збільшується. Основними захворюваннями є рак легенів, рак товстого кишечника і шлунка, рак молочної залози, гінекологічний і урологічний рак.

Для Запоріжжя та області найбільш актуальними є питання первинної і вторинної профілактики раку, питання ранньої діагностики і скринінгу онкологічних захворювань.

Саме тому інструментальні дослідження для ранньої діагностики новоутворень — мамографія, гістероскопія, езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, цистоскопія та бронхоскопія — визначено пріоритетними послугами, які будуть безоплатними для українців. На це у Програмі медичних гарантій, що в повному обсязі запрацює у 2020-му році, виділено близько 1 мільярда гривень. Про це повідомляє прес-служба Запорізької Облдержадміністрації.

Щоб пройти ранню діагностику новоутворень слід обов’язково мати направлення від сімейного або іншого лікуючого лікаря. Для діагностики необхідно враховувати вік пацієнта. Тобто, мамографія призначається жінкам від 40 років і старше, гістероскопія – від 50 років і старше. Езофагогастродуоденоскопія, цистоскопія, бронхоскопія – для пацієнтів від 50 років і старше, колоноскопія – від 40 років і старше.

Ендоскопія буде кількох видів, зокрема, діагностична, з забором аналізу біопсії та  лікувальною маніпуляцією. Гістологічні обстеження також входять в діагностику. Усі обстеження будуть проводитися з дотриманням стандартів знеболення.

Для того, щоб медичний заклад зміг брати участь у цій програмі та отримувати кошти на безкоштовне лікування пацієнтів, лікарня має відповідати вимогам Національної служби здоров’я України до надавачів таких послуг. Обов’язково мати найсучаснішу медичну апаратуру. Так, мамографія має проводитися лише на цифровому мамографі. При ендоскопії слід використовувати лише відеообладнання.

З переліком вимог заклади можуть ознайомитися на сайті Національної служби здоров’я України.

 

Имя:
Ваш комментарий:

Похожие новости:
Последние новости: