Міністерство освіти планує скоротити ВНЗ

Просмотров: 373
23 января 2020 10:40
Міністерство освіти планує скоротити ВНЗ фото

Вже не перший рік йде мова про скорочення українських вищих навчальних закладів та реформу освіти. 

Для оптимізації кількості ВНЗ в Україні уряд змінив систему їхнього фінансування. Тепер планують закривати філії вишів у деяких містах. Також, МОН може об’єднати деякі університети. Про це розповіла міністерка освіти Ганна Новосад в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

–                   У нас буде кілька інструментів, які впливатимуть на мережу. Перше, це зміни до закону, які були схвалені Верховною Радою наприкінці грудня про удосконалення вищої освіти. Там є одна з норм, яка говорить про те, що з 2021 року філії вишів в окремих містах мають зникнути. Я вважаю, що це дуже правильно, тому що у нас занадто роздута мережа цих філій, які часто прикриваючись назвою національного державного університету надають набагато гіршу якість освіти, а в дипломі написано, що ти навчався в хорошому виші. Друге, це те що з 1 січня почав працювати принцип фінансування університетів за показниками їх діяльності. В цьому році університети отримають 80% від свого бюджету попереднього року, а 20% почне розподілятися за показниками ефективності. Наступного року і надалі це співвідношення буде збільшуватися. Відверто слабкі університети просто помруть, бо перестануть отримувати державне фінансування. Якщо вони не почнуть рухатися, залучати гроші із бізнесу, шукати можливості наукової співпраці, займатися трансфером технологій, робити щось на замовлення, то у них буде менше шансів бути конкурентоспроможними для отримання державного фінансування. Третє, це те, що Міносвіти и є засновником університетів, тому ми маємо адміністративні важелі і можемо ініціювати оптимізацію певних закладів. Зараз якраз готується великий кейс по оптимізації, скоро буде рішення уряду про об’єднання чотирьох університетів і створення на їх основі одного хорошого закладу. Це буде дуже важлива історія успіху, особливо зважаючи на місто, де це буде робитися, – розповіла в інтерв’ю Новосад.

–        Яка оптимальна кількість вишів для України, зважаючи на міжнародний досвід?

–        Мені здається, що якби у нас було десь 80 університетів, що втричі менше, ніж зараз, то ми би трохи почистили систему.

–        Ви говорили, що далеко не всі переміщені виші за 5 років добре себе показали. То які подальші дії міністерства щодо них?

–        Ми постійно проводимо моніторинг усіх цих закладів і за його результатами буде прийматися рішення про об’єднання тих чи інших вишів. До речі, те рішення про яке я говорила щодо об’єднання чотирьох університетів, в тому числі буде стосуватися одного з переміщених вишів в Кривому Розі. Є й такі, що працюють ефективно і залишаться. Наприклад, Донецький національний університет імені Василя Стуса – це успішний кейс, також декілька інших. Але окремі з них потрібно продовжувати оптимізовувати.

Джерело: depo.ua, interfax.com.ua

Имя:
Ваш комментарий:

Анастасия
24 января 2020 г. (21:30)

Правильно нада оставить только лучшие вузы.


Похожие новости:
Последние новости: