В Україні виявили перші спалахи пташиного грипу

Просмотров: 299
21 января 2020 13:20
В Україні виявили перші спалахи пташиного грипу фото

З початку року в європейських країнах спостерігається спалах пташиного грипу. За результатами аналізу, в останні роки відмічається напружена епізоотична ситуація щодо грипу птиці в країнах Європи, в тому числі в країнах, які межують з Україною. Про це йшла мова на конференції в ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області.

— Останні два тижні ситуація з грипом погіршилася. Якщо раніше спалахи цієї хвороби реєструвалися у Східній Азії, Китаї, Африці, далеко від меж України, то з початку 2020-го року спалахи було виявлено в Польщі, Словакії, Угорщині, Румунії — на межі з Україною. Занесення вірусу в Україну можливий, — зазначив заступник начальника ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області Сергій Дегтяренко. — На днях у Вінницькій області, на території птахоферми «Хутір», був зафіксований спалах цього грипу. При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи було встановлено діагноз на грип птиці.

За офіційними повідомленнями Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ) та європейської системи нотифікації про захворювання тварин (ADNS) в 2018-2019-х роках грип птиці реєструвався в 11-ти країнах ЄС (128 спалахів) та у РФ (84 спалахи).

Переносять вірус дикі перелітні птахи, особливо водоплавні. Але сама пташка може не хворіти, а лише бути переносником грипу. На це впливають й зміни клімату. Адже через потепління птахи змінили маршрути та графіки міграції. Тому ризик занесення збуднику грипу птиці дикими перелітними птахами з неблагополучних щодо грипу територій ЄС, а також з інших країн, де реєструються спалахи захворювання, досить високий, вважають фахівці.  

Ризик занесення збудників грипу птиці в Україну при ввезенні живої птиці, інкубаційного яйця та продуктів птахівництва з країн ЄС оцінюється як незначний, оскільки ввезення здійснюється з території країн, зони, яких вважаються вільними від грипу птиці, про що засвідчує державний ветеринар країни-експортера в міжнародному ветеринарному сертифікаті, який видається на кожну партію завезеного товару.

Враховуючи ситуацію, що склалася на кордонах України, посилено заходи державного ветеринарного нагляду щодо профілактики пташиного грипу в Україні та області. 

Для цього Держпродспоживслужбою проводяться щеплення птиці в індивідуальних дворах громадян проти хвороби Ньюкасла. Ця вакцина є інтерфероногеном, в тому числі і щодо високопатогенного грипу птиці.

У 2019-му році вакцинацію проти хвороби Ньюкасла проведено в 910-ти населених пунктахів Запорізької області. Всього щепленню піддано понад 7 млн голів, у тому числі 2,3 млн голів птиці у приватному секторі; досліджено на напругу імунітету 39 тисяч голів.

ОСНОВНІ ЗАХОДИ ПРОФІЛАКТИКИ ПТАШИНОГО ГРИПУ

·         На час міграції диких птахів домашню птицю слід тримати ізольовано, у закритих приміщеннях або вольєрах, не допускати її вигулу на гуртових пасовищах, ставках, річках та інших водоймищах, що унеможливить контакт з дикою перелітною та синантропною птицею (горобці, ворони, голуби тощо).

·         У місцях перебування дикої птиці під час міграції забороняється продаж продукції птахівництва, кормів.

·         При виявленні трупів загиблої птиці слід негайно повідомляти державні установи ветеринарної медицини.

·         При підозрі захворювання чи загибелі птиці необхідно звертатися до спеціаліста ветеринарної медицини. Інформувати негайно державні установи ветеринарної медицини про захворювання птиці, її загибель (вимушений забій) або невластиву поведінку.

Як уберегти птицю при загрозі спалаху?

У загрозливій зоні щодо спалаху серед птиці, інфекційних захворювань (грип птиці, хвороба Ньюкасла тощо) необхідно проводити такі ветеринарно-санітарні заходи: 

·         при вході у приміщення (вольєр) необхідно обладнати дезкилимки та щоденно їх заливати дезрозчином; 

·         щоденно проводити клінічний огляд птиці; 

·         птицю утримувати ізольовано (у закритих приміщеннях, критих вольєрах тощо);

·         не допускати вільного вигулу на вигонах, водоймищах тощо; 

·         не допускати контакту домашньої птиці з синантропною та особливо з дикою перелітною птицею; 

·         проводити ретельну очистку пташника (2-3 рази на тиждень), побілку стін та сідал;

·         інформувати негайно державні установи ветеринарної медицини про захворювання птиці, її загибель (вимушений забій) або невластиву поведінку.

Имя:
Ваш комментарий:

Борис
23 января 2020 г. (11:30)

Надо строжайший контроль, свинина, говядина очень дорогая, а если курятины и яиц не будет что кушать, а я люблю мясо.


Похожие новости:
Последние новости: